Bu soru sanırım her erkek tarafından sorulmuştur. Ben bu sorunun cevabını merak etmiyorum açıkçası. Bana göre, kadınların ne istediğine odaklanmak yerine, ben bir kadına ne verebilirim ve kadından ne bekliyorum üzerine odaklanmak daha doğru.

İnsandaki ihtiyaçlar çift yönlü. Yani, ihtiyaçlar sadece almak üzerine değil, bazen de vermek üzerine. İlgi görmek bir ihtiyaçsa, bazen ilgi göstermek de bir ihtiyaç olur. Şefkat ve sevgi görmek ihtiyaçken, göstermek de ihtiyaç vs..

İşte bu noktada önemli olan, senin bir kadına vermeye ihtiyaç duyduğun şeylerle, kadının istediği şeylerin örtüşmesi. Ve tabii ki bunun tersi de.. O yüzden bence erkeklerin, kadınları anlamaya çalışmadan önce kendilerini anlamaları daha doğru. Aynı şey kadın için de geçerli.. Kendini tam olarak çözememiş bir erkeğin, bir kadının ne beklediğini çözebileceğine pek ihtimal vermiyorum. (Çözülmesi) çok basit kadınlar hariç elbette =)

Bugünden itibaren sitede yeni bir kategori açmak istiyorum. Evet, biliyorum. Bu kategoride milyonlarca yazı, kitap ve yorum var.  Ama bir şeyin daha önceden başkası tarafından yapılmış olması, insanın onu yaparken zevk almasına engel olmaz. Herkes aynı şeyi tadabilir ama herkesin aldığı tat farklıdır:) Ben de kendi cebimdekileri yazmak istiyorum. Açık, özeleştiri içeren, öz, bilgilendirici ve bazen de şaşırtıcı şekilde..

Yazacaklarım, ne sakızdan çıkan mani tadında internet sitelerinde gezinen sözlerden, ne de kadın ve erkek psikolojisine ait sofistike anlatımlardan ibaret. Daha çok, gerçek hayattaki somut, elle tutulur, uygulanabilir olaylardan bahsetmek istiyorum.

Bakalım ne çıkacak:)