Bir süredir yeni yazı yazmıyorum. Bunun değişik nedenleri var ama sizi bunlarla sıkmak istemem. Yakında yeni yazılarla devam etmeyi ümit ediyorum. Bu sefer teoloji yanında psikoloji, ilişkiler, kişisel gelişim alanlarında da yazmak niyetindeyim.

Yazmadığım zaman zarfında çok sayıda e-posta aldım. Bunların bazıları teşekkür amaçlı, bazıları ise soru sorma amaçlıydı. Öncelikle, herkese teşekkür etmek istiyorum. Yorumlara ve mesajlara elimden geldiğince dönüş yapmaya çalışıyorum. Ne var ki, sorulan tüm sorulara hızlı yanıt veremiyorum.Kimi zaman sorunun derin olması, birçok alt başlık içermesi veya farklı uzmanlık alanlarına dönük olması cevabın gecikmesine neden oluyor.

Her şeyi bilen ve her şey hakkında konuşan insanlar o kadar var ki, bu sitenin buna dönüşmesini arzu etmiyorum. Benim burada amaçladığım, kendi anladığım ve algıladığım kadarıyla öğrendiklerimi net bir şekilde açıklamaya çalışmak. En iyisini bildiğimi ya da her konuda bilgi sahibi olduğumu iddia etmiyorum. Sadece sıradan bir insanın gözüyle değerlendirmeye çalışıyorum hayatı.

Benim burada yazdıklarımla ilgili uzmanlık sahibi pekçok insan var. Çoğu kişinin takip ettiği, değer verdiği insanlar. Ne var ki, sıradan insanların kafasındaki sorular ile bu insanların anlattıkları her zaman aynı düzlemde buluşmuyor. Yahut şu şekilde belirtmeliyim, bunları dinleyen sıradan insanlar, kendi akıllarını kullanmak yerine, sürekli başkalarından beslenme ihtiyacı içine giriyor.

Ben bu sitede, bu ihtiyacı sıfırlamak olmasa da, sıradan bir insanın aklını kullanmasının önemini vurgulamaya ve bazı yol ve yordamlar sergilemeye gayret ediyorum. Esasen amacım, takipçi oluşturmak değil, sıradan insanlar olarak bilgilerimizi paylaşabileceğimiz ortak bir paylaşım alanı geliştirmek.

Bu amaca hizmet etmek üzere, siteye Soru & Cevap özelliği ekledim. Ana menüden ulaşabileceğiniz bu sayfada aklınıza takılan soruları (benim sitede yazı yazdığım kategorilerde) bu alanda belirtebilirsiniz. Bu soruların, yalnızca benim cevaplamam amacıyla sorulmuş olması gerekmiyor. Siteye kayıtlı ve konu hakkında bilgisi olduğunu düşünen herkes soruya cevap verebilir.

Bu sayede, hem verilen cevaplar aklında benzer sorular olan kişilere de yardımcı olur hem de yazacağım yazılarda ortak merak edilenleri konu etmek için fırsatım olur. Ayrıca, yazıların altına yazı ile ilgisiz yorumlar yapılması yerine, bu alana girilir. 

Umarım herkes çekinmeden, acaba bunu düşünmek yanlış mı demeden, sorunun rahatça ve insanca ifade eder.

Unutmayalım, bazen sorunun kendisi cevaptan çok daha öğreticidir.

Şimdilik bu kadar.

Görüşmek üzere.

Gökhan