Merhaba,

Şimdiye kadar siteye abone olan, e-posta listesine katılan, görüşlerini bana mesaj yoluyla ileten, bunların hiçbirini yapmasa da siteyi ziyaret eden çok sayıda kişi oldu. Siteye böyle bir teveccüh gösterdiğiniz ve motive edici iletileriniz için çok teşekkür ederim.

Bu yazıda sizlere, siteyle ilgili bazı gelişmeler hakkında bilgi vermek ve aynı zamanda bir de çağrı yapmak istiyorum.

Bu siteyi oluşturmaya başladığım andan itibaren temelde kurduğum felsefe sorgulamanın korkulacak bir şey olmadığı, hatta insanı geliştiren bir unsur olduğuydu. Elbette sorgulama derken neyi kastettiğimi de belirtmem gerek.

Sorgulama deyince bazı insanlar “karşı çıkma”, “hiç bir şeye inanmama”, “sürekli bir güvensizlik halinde olma” gibi negatif, tehdit edici bir algıya da girebiliyorlar. Genellikle bize ‘sorgulamadan kabul etme’ anlayışı benimsetildiğinden, sorgulama kelimesi olumsuz bir mana içerebiliyor.

Oysa benim anladığım sorgulama, içinde farkındalık gibi, anlamaya çalışmak gibi, doğruya ulaşmak için aklımızı çalıştırmak gibi anlamları barındırıyor.

 

Bunları saydıklarımı yapmak, her şeyi reddetmek değil, bize verilen aklın kullanılması, inandığımız şeylerin yüzeysel kabulü yerine özümseyerek kabulü anlamına geliyor.

Çoğu insan bu süreçleri yerine getiremediğinden, getirmeye belki çekindiğinden ya da nasıl yapacağını bilemediğinden zihnindeki çelişkilerle, süphelerle, korkularla yaşamaya devam ediyor. Bu nedenle, hem bu durumda olan insanlara fayda sağlaması açısından hem de kendi sürecimi devam ettirebilme anlamında bu platformu kişisel bir ‘blog’ olmaktan, genele açık bir plaftorm haline getirmeyi amaçlıyorum.

Yeni Bir Platform ve Birlikte çalışmaya davet

Bu amaçla Sorguluyorum.Net isimli adresi oluşturdum. Şu an için buradaki bilgilerin kopyası o sitede yüklenmiş durumda.

Yazılarımı takip edenler bilecektir, bir konuyu araştırırken onu tüm yönleriyle ele alarak; akli, mantıki, Kur’ani ve bilimsel delilleri ele alarak, referans vererek belli bir sistematik ve hiyerarşi içinde sunmaya gayret ediyorum. Bunu daha etkin ve hızlı yapabilmek için birlikte çalışabilecek gönüllü kişilerin yardımına ihtiyacım var.

Eğer siz de sitedeki anlayışı, yaklaşımı benimsediyseniz, bu yöntem ve tekniklerle sitede cevaplanması hedeflenen vb. sorulara ilişkin araştırma, analiz etme, değerlendirme ve sunma gibi süreçlerde yer almak istiyorsanız birlikte çalışabiliriz.  Bu konuda benimle iletişime geçmek için www.sorguluyorum.net sayfasına gidebilirsiniz. 

Birlikte doğruyu bulmak ve çoğunluğun aklındaki sorulara daha net, anlaşılır cevaplar verebilmek üzere.

Sevgiler

Gökhan